• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yönetici Koçluğu Eğitimi

Yönetici Koçluğu Eğitimi
Yönetici Koçluğu

Sosyoekonomik standartlar açısından çok başarılı olan insanlar o kadar çok olumlu destek alırlar ki; gerçekten davranışlarını değiştirmek zorunda olmadıklarına inanırlar. Üst düzey bir yönetici "Benim her şeyim var" tutumunu benimserse, doğrudan astlarında bu davranışın taklit edilmesine sık rastlanılır ve kısa zamanda mesleki gelişimi biten insanlarla dolu bir kuruluşunuz olur. "Değişmek zorunda değilim" zihniyeti her departmanın içine işler ve değişikliklerin çok zor hale gelmesi de şaşırtıcı değildir.

Yönetici Koçları olarak, bizim işimiz üst düzey insanlarla kendi başarılarının kaynağı olarak yanlış algıladıkları davranışların tümünden kurtulmalarını sağlamaktır. Öyle bir kuruluş düşünün ki; içinde kendilerini değiştirmek isteyen, kırılganlığın zayıflık olmadığını aksine fırsat ve güç kaynağı olduğunu anlayan kişilerle dolu. Dostlarınıza, ailenize daha az zaman ayırabiliyorsunuz. İşiniz tüm yaşamınızı ele geçiriyor. Sizin tüm zamanınızı alarak neredeye nefes alacak bir zaman dilimini boş bırakmıyor.Bunun sonucunda ise yalnızlık duygusu yaşıyorsunuz.

Etrafınızdaki kalabalık içinde bile tek başınasınız. Sorumluluklarınız sürekli çoğalıyor. İş arkadaşlarınızla bunları paylaşmanız neredeyse imkansız. Sizi yanlış anlayabilirler. Zayıf, yetersiz olduğunuzu düşünebilirler. Korkularınızı size karşı silah olarak kullanabilirler. Bu durum bir süre .sonra sizi iyice kuşatır. Doğru kararlar almanızı engeller, giderek bu durum düşüncelerinize hakim olur.Bu badireyi yönetici koçluğu seminerlerinden edindiğiniz bilgilerle aşabilirsiniz. Gelişmiş ülkelerde her yönetici bir koçla çalışmaktadır.

Bir yönetici koçuyla çalışmak size inanamayacağınız derecede fayda sağlar. Öncelikle paylaştıklarınızın gizliliği imzalanacak sözleşme ile güvence altına alınacaktır. Tam bir güven ortamında sorunlarınızı paylaşabilecek ve birlikte çözümler üreteceksiniz.Geldiğiniz noktaya siz kendiniz bile inanamayacaksınız.

Yönetici Koçu İle Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

- Her şeyi kontrol ederek vakit harcamaz. Sonuçları kontrol eder, kontrolünü kaybetmez. Disiplin sahibidir ama zulmetmez. Her şeyin bir şeyle bir şeyin her şeyle bağlantısını kurar. Ne yaptığını bilir yaptığının ne olduğunu bilir.

- Organizasyonda, başta kendi olmak üzere kullanılmayan potansiyellerinde bir kaynak israfı olduğunun farkındadır. Bütün kaynakların nasıl etkin kullanacağının farkına varır.

- Standart üstü lider yönetici objektiftir. Objektif olmayı başaramayan bir lider yöneticinin, başkalarını anlayamayacağını bilir. Çalışanlarını anlamadan kurumsal bir başarı kültürü olmayacağının bilincinde olur.

Koçluk süreci, standart üstü bir lider yönetici olmak, lider yönetici yetiştiren, ülkesine, kurumuna, sektörüne, kendisine, ailesine ve çevresine katkısı giderek artan bir lider yönetici, büyük hedefleri,idealleri olan ,başarmak için gerekli tutkuya sahip,uyumlu ,dengeli,verimli,sürekli büyüyüp gelişen bir rampa olur onun için.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


'

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
Yönetici Koçluğu Eğitimi başlıklı 1171 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın