• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu
Yönetici Koçluğu

Üst yöneticinin performansı yalnızca kişisel bir mesele değildir; aynı zamanda tüm kurumu etkiler. Yönetici koçları, bir organizasyonda yetki ve gücü elinde bulunduranlarla ilgilenirler. Daha iyi çalışan bir üst düzey yöneticinin şirket üzerinde çok büyük olumlu etkisi vardır.

Bu, fazladan kazanç anlamına gelir. Batıda özellikle ABD de şirket yöneticileri işinde fark yaratmak için koçluk almaktadır. Üst düzey yöneticilerden başlayarak orta düzey yöneticilere kadar tüm yöneticiler koçluk programlarına katılmaktadırlar. Araştırmalar gösteriyor ki , yönetici "Değişme" si ve "Gelişme"si için kullanılan en etkin yöntem koçluk türüdür. Dostlarınıza, ailenize olması gerekenden daha az zaman ayırıyorsunuz. İşiniz tüm hayatınızı ele geçiriyor.

Bunun sonucunda ise yalnızlık duygusuna kapılıyorsunuz. Etrafınızdaki kalabalık içinde bile tek başına olduğunuzu görüyorsunuz. Sorumluluklarınız durmaksızın artıyor. İş arkadaşlarınızla bunları paylaşmanız hemen hemen imkansız. Sizin zayıf, yetersiz bir birey olduğunuzu düşünebilirler. Korkularınızı bile size karşı silah olarak kullanabilirler. Bu durum bir zaman sonra sizi tamamen kuşatır. Doğru kararlar vermenizi engeller, giderek düşünceleriniz üzerinde hakimiyet kurar.

Gelişmiş ülkeler içerisinde hemen her yönetici bir koçla çalışmaktadır. Bir yönetici koçuyla birlikte çalışmak size inanamayacağınız derecede yarar sağlar. İlk olarak paylaştıklarınızın gizliliği imzalanacak sözleşme ile güvenceye alınacaktır. Tam bir güven ortamı içerisinde problemlerinizi paylaşabilecek ve birlikte çözümler üreteceksiniz.

Yönetici Koçluğu, rekabette öne geçilmek istendiğinde, ekiplerin takım olma duygusunun desteklenmesinde, özellikle şirketlerin önemli değişim süreçlerinde, organizasyon dönemlerinde, şirket birleşmelerinden sonra, şirket sahipliği değişimlerinde, potansiyeli yüksek kişilerin yöneticiliğe geçişinde, orta kademe yöneticilerin üst kademe yöneticiliğe terfilerinin hazırlık dönemlerinde, yöneticilerin desteklenmesinde önemli katkı sağlayan bir metottur.

Yöneticiler ile birebir yapılan koçluk seanslarının ana hedefi yetkinlik geliştirmektir. Kurumun Yetkinlik Ölçümleri veya değişen Stratejileri baz alınarak üzerinde çalışılacak yetkinlikler hedeflenir

◦Performans değerlendirme

◦Yetkinlik değerlendirme

◦360 derece değerlendirme (özellikle Müşterilerinin geri bildirimi)

◦Yöneticisinin geri-bildirimi ◦Yeni pozisyonlar için gelişmesi istenen yeni yetkinlikler koçluk çalışması için girdi oluşturur. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
Yönetici Koçluğu başlıklı 1156 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın