• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Üst Düzey Yönetici Koçluğu

Üst Düzey Yönetici Koçluğu
Yönetici Koçluğu

Bunu anlatmak için örnek olarak verilebilecek uluslararası bir şirket var. Bu şirketin üst düzey yöneticilerinden birisi koçluk hizmeti aldı. Bu kişi uzun zamandır ekibini son derece iyi bir şekilde yöneten ve herkesin güvenini kazanmış biriydi. Fakat, bu kişi son zamanlarda diğer tüm yönetim konularında ekibine dağıtacağı yeni bir göreve terfi etmişti. Yeni görevi CEO’yu, diğer üst düzey yöneticileri ve yönetim kurulunu destekleme konusu üzerineydi. Kendisinden aynı zamanda global yatırımcı topluluğu ile konuşması da talep edilmişti. 


O zamana kadar edindiği tecrübe yeni işinde yararlı olmayacaktı. Geçmiş deneyimleriyle edindiği liderlik tutumu, üst düzey olmayan yöneticilerle, başka firmaların yöneticileriyle ya da global finans grubuyla iletişimi adına uygun değildi. Kısa bir zaman sonra CEO’nun düşüncelerini sürekli olarak hatalı bulan, bir sorun makinesi şeklinde görülmeye başlamıştı. Kovulmaya yakın bir durum içerisindeydi. İlk olarak 360 derece görüşmelerini yaptık. 

Ardından sonuçlarını değerlendirmeye aldık ve kişisel değerlerini bir tarafa bıraktırdık. Hemen ardından tutumlarını değiştirmeye yönelik bir planı konuşmaya başladık. Kendisine karşı olsalar bile diğer insanların fikirlerine saygı duymayı öğrendi. Kamuoyunun yöneticiye yerleşik bakış açısını değiştirme konusu üzerine çalışmalar yaptı. Bu sayede diğer insanlar da onun neden bu biçimde davrandığını anladılar. Kısa bir zaman sonra yönetici ile diğer herkes arasındaki ilişki çok daha iyi bir duruma geldi.

Liderlik Becerilerini Geliştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar: Aslında iş yaşamı içerisinde yöneticilik son derece kolay.Yöneticiler kendi kendilerine bu işi zor hale getiriyorlar. Bugün üst düzey yönetici konumunda olanların yaptıkları en önemli yanlışlardan biri, insan faktörünü dikkate almaksızın hedefe odaklanmak.

 Doğru bir yönetici hedefini ekibiyle ortaklaşa gerçekleştirir, kendi başına değil. Eğer tüm liderlik gereklerini doğru bir şekilde yerine getirirseniz, ekibiniz düşüncelerinizin yerine getirilmesini sağlayacaktır.

 Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
Üst Düzey Yönetici Koçluğu başlıklı 1504 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın