• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yaşam Koçu

Yaşam Koçu
Yaşam Koçluğu

İnsanların içindeki umut ağacının diplerinden ayrık otlarını temizliyorum. Yaşam Koçluğu nedir? Kişisel Gelişim desteği sunan Koçluk yeni bir meslektir ve dünyada 15-20   yıl Türkiye’de ise 8-10 yıl civarında bir geçmişi vardır . Kişisel gelişimi ve danışanın başlattığı değişimi desteklemek temelinde  kurulan profesyonel bir ilişkidir.

Kişilerin iş ve özel yaşamlarında karşılaştıkları zorluklar değişim ve değişimi yönetme ihtiyacı doğurur. Koçluk Çalışması danışanın HAREKETE GEÇMEK/ İLERLEMEK , DEĞİŞME isteği ve potansiyeline odaklanır.

Yaşam  Koçluğu sorunları çözmek için değil değişim yaratmak için kullanılan bir kişisel gelişim aracıdır. Koçluk, danışanın destek aldığı profesyonel ile çalışma şekli açısından benzersizdir: Bu profesyonel ilişkide koç değil danışan liderdir. Son karar veren ve uygun hareketleri başlatma sorumluluğunu taşıyan danışandır.

Danışan kendi sorumluluğunu ve verdiği sözlere uyma yükümlülüğünü kabul eder. Yaşam koçu, bu süreçte danışanı için en iyiyi ister ve hedefe ulaşması için sahip olduğu beceri ve tekniklerle danışanını destekler.

Yaşam Koçu Amaçlanan sonuca ulaşmak için; danışanın kendi cevaplarını bulması, eylem adımlarını belirlemesi ve sonuçlar alması için gerekli süreci en etkin şekilde gerçekleştirmekten sorumludur. Yaşam Koçu, danışanına koşulsuz sevgiyle yaklaşır, tüm danışanlarına eşit ve yüksek değer verir.

Danışanını asla yargılamaz, analiz etmez, suçlamaz, eleştirmez. Yaşam Koçluğunda gizlilik ilkesi esastır; danışanıyla ilgili tüm bilgileri bir üçüncü kişiyle asla paylaşmaz. Yaşam Koçu, seans sırasında kendi gündemini, hayatını bir kenara koyar.

Yaşam Koçu, tüm iç konuşmalarını susturur. Sahnede sadece danışan vardır, projektör-odak danışanın üzerindedir. Ve yaşam koçu, danışanının güçlü yönlerine odaklanır. Danışanına seans sonlarında ödevler verir. Bir yaşam koçluğu sürecinin koçluk olması için, seansın sonunda danışanda değişim olmalıdır, danışan eyleme geçmelidir.

Değişim-eylem yaratmamış bir seans koçluk değildir. Yaşam Koçu, kendini sürekli yenilemek durumundadır.

Hangi alanlarda yaşam koçluğu  sistemi kullanılmaktadır?

Yaşam koçluğu hayatın tüm alanlarını kapsamaktadır ve aslında bu alanlar birbirinden ayrı değildir, hepsi birbirini etkiler. İlişkiler, iş hayatı, sağlık, ruhsal ve kişisel değişim & gelişim alanlarında çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca çok yoğun olmasa da sınav koçluğu ile ilgili de danışan kabul etmekteyim.

Yaşam koçluğu Programınızda maksimum fayda sağlanması için hangi şartlar gerekmekte ?

Öncelikle danışanın kendi iradesiyle bu programa başlama seçimini yapması çok önemli. Zaman zaman arkadaşlarının ya da ebeveynlerinin yönlendirmesi ve gayet iyi niyetli de olsa zorlamasıyla gelen kişilerde hedeflediğimiz sonuçlar tam alınamıyor. Mutlaka bir faydası oluyor ama bu hedeflediğimizin oldukça altında kalıyor.

Öte yandan gerçekten değişime izin veren bunun sorumluluğunu alıp kendi iradesiyle gelenlerde çok çarpıcı sonuçlar alıyoruz.Bu hem koçu hem de danışanı oldukça tatmin ediyor. Sistem ko-aktif koçluk üzerine kurulu olup bunun anlamı birlikte sorumluluk alıp süreci başlatmaktır. Danışan ve koç gerekli sorumluluğu alıp bu süreci başlattıklarında sistem doğal olarak çok güzel bir şekilde işleyip meyvelerini vermeye başlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 
Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Yaşam Koçu başlıklı 1496 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın