• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı
Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu, yaşamın her alanına koçluk etmek isteyen bireylerin, koçluk sürecini yaşama dair en üst düzeyde nasıl uygulayabileceklerini ve diğerlerinin yaşamlarına bu gelişim sürecini nasıl aktarabileceklerini çok tekrar ve egzersizlerle öğreten SERTİFİKA PROGRAMI’ dır.

Yaşam koçluğu süreci; ilk olarak bireylerin olasılıklarla dolu olan yaşamlarında ulaşmak istedikleri duygu, durum veya sonuçları belirlemekle başlar. Sonrasında oraya nasıl varılacağının cevaplarını bireyin kendisine buldurur , yol haritası çizilir ve ardından bu cevapların getirdiği sorumlulukları gerçekleştirebilecek istek ve motivasyonun kaynaklarını yine bireyin ortaya çıkarmasına yardımcı olur.

 Ayrıca bu değişimleri gerçekleştirebilecek inanca ulaşabilmesi için müşterinin kaynaklarını ortaya çıkarmasına öncülük ya da profesyonel olarak liderlik eder. Ek olarak gerekli olan yerlerde müşterinin yapılanma sürecine verilen desteğin eylem adımlarını da sürece taşıyarak kalıcı değişimler gerçekleştirilmesini sağlamak bir diğer önemli basamağı oluşturur. Bu basamakların tümü yaşam koçluğu denilen sürecin ana etmenlerini ortaya koyar.

Yaşam Koçluğu Programına katılan kişilerin edinecekleri yetkinlikler:

* Yaşamı keşfetme

* Yaşamla bedensel, zihinsel anlamda derin uyum sağlama

* Yaşama çerçeve oluşturma

* Yaşamı empatik dinleyerek psikolojik oksijen verme

* Yaşama güçlü gözlemlerde bulunma

* Yaşama güçlü sorular sorma

* Yaşama güçlü ricalarda bulunma

* Yaşamı yapılandırma

* Yaşama farkındalık kazandırma

* Yaşamdaki anlamları değiştirme

* Yaşamı cesaretlendirme

* Yaşamdaki nitelik ve erdemleri ortaya çıkarma

* Yaşamdaki güçlü yanları ortaya çıkarma

* Yaşamı dengeye ve doyuma ulaştırma

* Yaşamı sadeleştirme

* Yaşamı dengeleme

* Yaşama kurallar ve sınırlar koyma

* Yaşama huzur, mutluluk ve tutku ekleme

* Yaşamla beyin fırtınası yapma

* Yaşamla eylem adımları oluşturma

* Yaşamdan taahhütler alma

* Yaşamdaki değişimleri geleceğe uyarlama

Yaşamı takip etmeyi ve sürekli ileri ve derine doğru ilerleme gerçekleştirmesine ayna olmayı deneyimleyip bu yetkinlikleri kazanacaklardır. Sertifika aldıktan sonraki aşamada edinilecek bilgi ve tecrübe doğrultusunda ; Bireylerin yaşamlarına koçluk edebilirler. Profesyonellerin yaşamlarına koçluk edebilirler. Kurum içi ve kurum dışı hizmet verebilirler.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 


Yaşam Koçluğu Sertifika Programı  İle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Yaşam Koçluğu Sertifika Programı  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka  Yaşam Koçluğu Sertifika Programı  için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Yaşam Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz


Denizli Yaşam Koçluğu Sertifika Programı  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yaşam Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.


Antalya  Yaşam Koçluğu Sertifika Programı  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.


Muğla Yaşam Koçluğu Sertifika Programı  eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğu Sertifika Programı nı tıklayabilirsiniz.


Ankara Yaşam Koçluğu Sertifika Programı  eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Yaşam Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Yaşam Koçluğu Sertifika Programı başlıklı 1337 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın