• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Yaşam Koçluğu izmir

Yaşam Koçluğu izmir
Yaşam Koçluğu

Yunanlılar ilk Olimpiyatlara sporcularını koçlar ile hazırlamışlardır. Koçluk ilk kez sporcular için kullanılmış ve 1900’lu yıllarda iş dünyasına ve bireylere aynı modelle koçluk çalışmaları başlamıştır. Ülkemizde 1990’lı yıllardan bu yana profesyonelce uygulanmaya başlamıştır. Yaşam koçlarının psikolog, psikologların yaşam koçu olarak algılamasının nedeni yapılan uygulamanın adının seans olması ve danışan kavramıdır. Psikoloji geçmişe inerek düzenlemeler yapar ve ruh sağlığında sorun olduğu ya da olma ihtimali olan kişiler ile çalışır. Koçlar sağlıklı insanlarla çalışır.

Yaşam koçu şimdi ile mükemmel gelecek arasındaki boşlukları doldurur. Koç yapmayı düşünmek ile gerçekten yapmak arasındaki süreci yönetir. Bir kişi gerçekten sizin yaşamınızı değiştirecek güce sahip midir? Siz izin vermediğiniz, aramadığınız sürece hayır! Değişimin birinci kuralı farkına varmaktır. Başarının ilk kuralı ne istediğini net olarak bilip harekete geçmekle başlar. Hedefler netleştikçe engeller silinir. Hedefini bilen ve değişim sürecini sadece kendi deneyimleri ile aşamayan kişilere Yaşam koçluğu teknikleri uygulanır.

Yaşam Koçu gücünü taahhütlerden, güçlü sorulardan, meydan okumalardan, empatik iletişimden, bireysel çözüm odaklılığından alır. Danışanın bir konuda söz vermesi onun değişiminin başlangıcıdır. Kimse kendine yalan söylemek ve sahtekâr olmak istemez. Yaşam koçu sözü kendine vermesini ister. Başkalarını aldatabiliriz, kendimizi aldatmak istemeyiz. Yaşam koçluğu bir süreçtir.  Yaşam koçu, size çok güçlü sorular sorarak kendinizi keşfetmenizi ve değişmenizi sağlar.  Yaşam koçu sizinle uyum içindedir. Yaşam koçluğu, heyecanlandırmak, tetiklemek ve değerini ortaya çıkarmaktır. İnsanların kaderleri karar anları ile şekillenir. Yaşam koçu, sizin hatalardan en kısa yoldan öğrenmenizi ve tekrarlamamanızı sağlar.

Yaşam Koçu sizin çerçevenizi değiştirmenizi resme farklı bakmanızı sağlar. Koçluk yaşamın her alanına aittir ve bütünselliktir. Sadece kariyer odaklı biri sağlığını kaybettiğinde başarı sağlanamaz. Yaşam Koçluğu yaşama ait her noktada sizinledir ve size özel hazırlık yapar. Yaşam Koçluğu, sizin keşif yolculuğunuzdur. Bireysel ya da grup koçluğu ile yaşamınız inanılmaz hızla değişim gösterir.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Yaşam Koçluğu izmir başlıklı 1439 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın