• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Sporcu Koçluğu

Sporcu Koçluğu
Sporcu Koçluğu

Sporcunun, konsantre olmasını, hedefe doğru biçimde yönlenmesine, zihinsel olarak rahatlamaya ve yarışmaya hazırlanmasına yardımcı olan kişi ya da ekiptir… Saygın Danışmanlık hemen hemen her kültürde popüler olan futbol oyununun nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak yepyeni bir yöntemle spor dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uyguluyor. İlk olarak futbol filminin aktörleri ‘futbolcularla’ bu filmin yönetmeni ‘teknik direktörleri’ konu alan bir proje geliştirildi.

Saygın Danışmanlık, ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek bu uygulama da takımın başarıya ulaşması için takımı oluşturan her bireyi tek tek ele alıyor. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanıyor. Bu çalışmalar Kişisel Gelişim Uzmanı, NLP Trainer Cemal Kondu genel direktörlüğünde yürütülüyor. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunun uzmanları da bulunuyor. Futbolun atılan iki gol, kaçırılan üç gol, kazanılan ya da kaybedilen maç ile sınırlandırılmayacak bir öneme sahip olduğu fikri böyle bir çalışmanın başlamasında etkin bir rol oynadı. Elbette başarıyı ancak; tadı çıkarılan, zevk alınan ve kalıcı bir başarıyı amaçlayan proje dört adımdan oluşuyor.

 Kurumsallık

 Coaching- Liderlik

 Profesyonel Futbol Kültürü

 Futbolseverlik Bilinci Kurumsallık Kulüp yöneticilerine yönelik; başarı ya da başarısızlık sonucunda yalnızca bu sonucun matematiksel ifadelerini ve sonuç tablosunu görmek yerine, onları bu başarı ya da başarısızlığa götüren etkenleri de görebilmelerinin sağlanması; hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da başarı için sistemli, zamana bağlı ve çok yönlü bir çalışma gereğinin anlatılması.

Coaching - Liderlik Teknik direktörlerin üstlerinde ki yoğun baskıdan sıyrılarak yaptıkları işten tat almalarının ve her durumda çözümü görebilmelerinin sağlanması: analiz yapabilme, öngörü de bulunabilme, problemi zamanında saptayarak çözüm üretebilme gibi bireysel yeteneklerinin kullanımında sorunların saptanması ve çözümü; futbolcularla iletişimin güçlendirilmesi yoluyla onların problemlerini ve yeteneklerini en etkili ve en seri biçimde saptayabilmesinin desteklenmesi.

Profesyonel Futbol Kültürü Futbolcuların seri ve en etkili biçimde karar vermeleri ve liderlik kadar paylaşımcılığa da istekli olmaları; her futbolcunun var olan bireysel yeteneklerini en üst düzeye taşıması ve bu nokta da tutabilmesi amacıyla desteklenmesi; problemlerinin doğru ve etkili biçimde belirlenerek seri ve kalıcı çözümlerin geliştirilmesi; takım ruhu ve takım sorumluluğu bilincinin oluşturulması. 

utbolseverlik Bilinci Futbol izleyicisinin bu filmi zevkle izlemesi ve bu oyunun kazanılmasında ki en önemli etkenlerden birinin doğru motivasyon olduğu bilincine ulaşması; futbolun her şeyden önce bir şov olduğunun ve hiçbir şovda da şiddete yer olmadığının anlatımı. Futbolun bir top ve çizgileri belirlenmiş bir sahadan oluşan 90 dakikalık bir oyun olmanın ötesine geçerek bir yaşam şekli olabilmesi ve toplumun tüm kesimlerine doğru mesajlar iletebilmesi, Bu sistem NLP (Neuro Linguistic Programming) üzerine kurulmuştur. NLP modern dünyadaki en gelişmiş insan davranışı değişim teknolojisidir. Spor dünyasında, Kişisel Gelişimde, iş hayatında, insanlarla iletişimde, sağlıkta, eğitimde, terapide, liderlikte kısacası hayatınızın her alanında “daha ne kadar iyi olabilirim” sorusunun cevabını NLP bulabilirsiniz

NLP Nedir ve Neyi Amaçlamaktadır?

NLP, bireyi mevcut durumundan istediği duruma ulaştırmayı amaçlayan; ayrıca kişinin kendi mükemmelliğine ulaşmasını sağlayan, değişimin ve gelişimin sanatıdır.

NLP, bir sanattır; çünkü mükemmelliği yakalamış dahi insanları modeller. Bu başarılı insanların ulaştıkları parlak sonuçları nasıl elde ettikleri ve bu başarılara yol açan düşünce ve davranış süreçlerinin başka insanlarda nasıl kopya edilebileceğini araştırır. Bununla beraber NLP vasat ile mükemmeli ayıran en önemli hususlardan biri olan etkin bir içsel ve dışsal iletişimin nasıl kurulacağını öğretir. 

Kısaca NLP kişinin kendisinin en iyi versiyonu olma sanatıdır. Tanıdığımız ve hayranlık duyduğumuz yüzlerce insan 21. yüzyılın en önemli keşiflerinden olan NLP’ yi kullanıyor. Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğu kazanıp Türkiye’de kupalara ambargo koyduğu dönem ve 12 Dev Adam’ın Avrupa 2.’liğine ulaştığında ve en son 3 Dünya 5 olimpiyat rekoru kıran haltercimiz Nurcan Taylan, yine olimpiyatlarda Halil Mutlu 3 olimpiyat madalyası aldığında yine NLP Neuro Lingustic Programming uygulanmıştır.(Hürriyet Gazetesi,16/08/2004,Esat Yılmaer; Bilimin Zaferi adlı makale)

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 
Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Sporcu Koçluğu başlıklı 1044 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın