• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Profesyonel Koçluk Nedir

Profesyonel Koçluk Nedir
Profesyonel Koçluk

“Bizim işimiz, yaşamda bir denge kurmaya yönelik çalışmalar yapmaktır.” Profesyonel koçluk ile “Kişilere liderlik, özgüven kazandırıyoruz. Profesyonel koçluk hayatımıza sokulmuş bir disiplinel çalışmadır. 

Her bir çalışma içinde mutlaka farklı bir bakış açısı yakalar ve bunu nasıl kullanacağınızı anlarsınız.” “Bir çok insan gerek kariyerini gerekse kişisel hayatını geliştirmek ve yönetmek için Koç’luk hizmeti almayı tercih ediyor. ABD’de çalışanların yüzde 80’i hayatında en az bir kez Koç’luk hizmeti alırken, Avrupa’da bu oran yüzde 60.” Avrupa ve Amerika’da birçok yönetici tarafından tercih edilen “Koç”luk çalışması tam olarak nedir? Türkiye’de uygulanma oranı nedir? Koç’luk, yaşamda bir denge kurmaya yönelik olarak yapılan çalışmalardır. Liderlik, özgüveni kazanma çalışmasıdır. Farkındalığın maksimum seviyeye çıkarma, olaylara ve kişilere 360 dereceden bakma çalışmalarıdır.

Amerika ve Avrupa’nın yaklaşık 25 yıl önce keşfetmiş olduğu koçluk çalışmalarını biz yeni yeni keşfediyor ve yaşantımıza alıyoruz. Ülkemizde de giderek yaygınlaşmada. Yurtdışında profesyonel iş hayatının içinde olan hemen hemen herkesin bir Koç’u var veya Koç’luk çalışması almış bulunuyor. İş hayatının içinde olan bir çok insan gerek kariyerini yönetmek, gerekse kişisel hayatını yönetmek için Koç’luk hizmeti almayı tercih ediyor. 

Amerika’da çalışma hayatında olanların %80’i hayatında en az bir kez koçluk hizmeti alırken, Avrupa’da bu oran %60 civarında. Türkiye’de henüz çok yeni bir konu Koç’luk. Bu nedenle oranlar da çok düşük olmakla birlikte, son 3-4 yıl içinde kademeli olarak artış göstermekte.Koç’luk çalışması tüm profesyonel iş hayatı içinde olan kişilerin kendi gelişimi ve değişimini sağlamak adına Türkiye’de de önem kazanmaya başladı.

Koç’luk çalışmasından yararlanan bir çok kurumsal firma, kobiler, sivil toplum kuruluşu, üniversiteler, özel okullar, hastaneler ve bireysel kişilerden bahsedebiliriz. Yeni bir disiplin ve çalışma alanı olduğu için henüz Türkiye’de yapılmış bu konuda net bir araştırma yok, ancak son 3-4 yıldan beri çok fazla sayıda şirket bunu hayatına sokmaya başladı ve gittikçe de hız kazanıyor.Koç’luğu deneyimlemiş olan kurum ve kişilerden çok olumlu ve devamlılığı yönünde talepler alıyoruz.

 Bu, onların bu çalışmalardan yararlandıklarını gösteriyor. GSM şirketleri, bankalar, otomotiv, ilaç şirketleri, pazarlama, perakende, tekstil, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, özel okullar Koç’luk çalışmasını patron, üst düzey yöneticiler, orta ve alt kademe çalışanları için talep etmektedirler.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İzmir Profesyonel Koçluk Eğitimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Profesyonel Koçluk Eğitimini  tıklayabilirsiniz

Denizli  Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
Profesyonel Koçluk Nedir başlıklı 1540 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın