• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı izmir

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı izmir
Öğrenci Koçluğu

Koçluk neyi yaptığınızı, neyi yapmak istediğinizi, nerede olduğunuzu, nereye gitmek istediğinizi size fark ettiren ve yine koçluk hizmeti alan öğrencinin istekleri için neye ihtiyacı olduğunu bulmasına destek olan özel bir sistemdir.
Koçunuz size bir şey vaad etmez, size ne yapmanız gerektiğini söylemez, sizin adınıza bir şeyler yapmaz, sizde mucizeler yaratmaz.

Eğer koçlukta bir mucize varsa o da koçluk hizmeti alan öğrencinin kendisi hakkında öğrendikleri, fark ettikleri, şimdi ve gelecekte bu öğrendiklerini kendi hayatı, seçimleri için kullanmasıdır.
Öğrenci genellikle henüz kişiliği oluşma aşamalarında bulunan, yaşı itibarı ile duygusal ancak duygularını kontrol edemeyen, kendi kendine düşünmeye başlamamış, aldığı etkilere ancak tepki verebilen bir insandır. Eleştiriye değil hemen her zaman için motivasyona ve olumlu desteğe gereksinim duyan bir insandır.

Öğrenci koçluğu her zaman, öğrencinin nerede olduğu ve nereye gitmek istediği hakkındadır. Öğrenci nerede olduğu ile olmak istediği yer arasındaki boşlukta hissedebilir. Öğrenci koçu, öğrencinin bu boşluğu başarılı ve sancısız bir şekilde geçebilmesi için tüm odağını öğrencisinin üzerinde toplar.

Onunla ilgilenir, potansiyelinin farkında olmasına, ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Öğrencisi ile motivasyon odaklı çalışmalar yaparak, öğrencinin başarısını arttırmada etken olur.
Öğrenci Koçu , “çok, daha çok, en çok” kavramlarını kullanmaz. Öğrenci Koçu sadece ”en doğru” kavramını kullanır. Öğrenciyi yormaz. Öğrenci neden yorulur? Bunun birden çok cevabı olsa da en önemli cevabı neyi nasıl ve neden yapacağını bilememesidir.

Birçok öğrenci neden günde 200 tane soru çözmesi gerektiğini bilmeden soru çözmektedir. Birçok öğrenci neye ve ne zaman çalışması gerektiğini bilmez ama onların Öğrenci Koçları daha iyi bilir onların ne zaman çalışmaları gerektiğini. Onların Öğrenci Koçları çok çalışması ve çok soru çözmesi gerektiğini bilir ama nasıl çalışılması ve neden çok soru çözmesi gerektiğini bilmez.

Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu) Sertifika Programını Nasıl Öğreneceksiniz

• Çalışma başlangıcında önce misyon ve vizyon belirleyerek;

• Çalışmanın başarıya ulaşmasında tekniklerin önemi fark ederek;

• Başarılı insanların stratejilerini modelleyerek;

• Kararsızlık, umutsuzluk, çalışamamak vb. olumsuz durumların ortadan kaldırarak;

• Dikkat eksikliğini ortadan kaldırma stratejileri üzerinde çalışarak;

• Zamanı etkin kullanarak;

• Doğru ve hızlı kararlar alarak;

• Alternatif düşünme modelleri geliştirerek;

• Beynini daha etkin kullanma yöntemlerini öğrenerek;

• Gevşeme ve rahatlama egzersizleri ile;

• Konsantrasyon gücünü devamlı arttırarak öğreneceksiniz.

Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu) Sertifika Programı Neler Kazandırır

• Çalışma isteği, hırs ve kararlılık kazandırma;

• Daha etkin düzeyde ders çalışma teknikleri öğretebilme;

• Dikkat ve konsantrasyonu üst düzeye taşıma;

• Başarıya ve hedefe odaklama;

• Öğrencilere doğru, hızlı ve güvenli kararlar aldırma;

• Daha etkili ve verimli çalıştırma;

• Zamanı etkin kullandırma;

• İç disiplini ve motivasyonunu artırma;

• Alternatif düşünme yöntemleri geliştirme;

• Uygulamalarla olumsuz durumlardan kurtarma;

• Öğrenciye öğrenmeyi öğretme;

• Sihirli iletişim kurma yöntemlerini öğretme;

• Öğrenciye ve aileye ihtiyaç analizi yapabilme;

• Öğrencilerinin her türlü davranışını okuyabilme;

• Duygusal alt yapının nelerden kaynaklandığını ortaya çıkarma;

• Hedeflere ulaşmayı kolaylaştıracak gerekli değişimleri öğrencinin gerçekleştirebilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapabilme;

• Öğrencinin öğrenme stratejilerini ortaya çıkarma ve bu stratejileri tüm eğitim süreçlerine uyarlama;

• Öğrencinin geçmişten süre gelmiş istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olabilme;

• Öğrenciyle birlikte öğrencide istenilen sonuçların alınabilmesi adına ebeveynlere de koçluk ve danışmanlık yapabilme;

• Ebeveynleri nasıl, ne zaman ve ne şekilde yönlendirebilme;

• Öğrencinin gelişimini aileye ve okula raporlama becerileri kazanacaklar.

Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu) Sertifika Programının Amacı

Programın amacı; öğrenci koçlarının öğrencinin hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yollarını öğretebilmesi; öğrenciyi etkin bir öğrenici olarak şekillendirebilmesi; sınavlara stressiz girebilmesini sağlayabilmesi; öğrencinin okul hayatı ve özel hayatı arasındaki dengeyi kurabilmesine yardımcı olması; öğrencinin potansiyelini keşfetmesini ve zihinsel performansını mükemmele ulaştırabilmesini sağlayabilmektir.


Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu )Sertifika Programının Türü

Bir tür koçluk sertifika programıdır.

Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu )Sertifika Programının Süresi

Program süresi 70 saattir.


Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu) Sertifika Programına Kimler Katılabilir

Öğrencilerle çalışabileceğini düşünen; öğrenmeye açık; gelişmeyi ve değişmeyi öncelikle kabul edebilen; öğrendiklerini uygulayabilen herkes katılabilir.

İş adamları; öğretmenler; ebeveynler; rehberlik uzmanları; ev hanımları; emekliler; yaşı ve öğrenim durumu ne olursa olsun, istekli olan ve yapabileceğini düşünen ve uzmanlarımız tarafından yeterlilik konusunda onay alan herkes bu çalışmaya katılabilir.


Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu) Sertifika Programının Süreci

1. Aşama: Farkındalık aşamasıdır. Mevcut durumu fark edip, öğreneceklerinizle tanıştığınız aşamadır.

2. Aşama:  Veri toplama aşamasıdır. Okunacak dokümanlar ve anlatılanlardan ihtiyaç duyulan verilerin toplandığı aşamadır.

3. Aşama: Verilerin içselleştirilmesi aşamasıdır. Bu aşamada toplanan verilerin uygulamaya yetecek hale gelmesi için Advanced Master koçları ile karşılıklı yaptıkları sorgulama aşamasıdır.  

4. Aşama: Yansıtma aşamasıdır. Advanced Master koçlar ile birlikte yapılan uygulama seanslarıdır.

5. Aşama: Değerlendirme aşamasıdır. Advanced Master koçlar tarafından programın değerlendirmesi yapılarak yetkinlik için sertifika alabilmeye yeterliliği değerlendirilir.

6. Aşama: Uygulama aşamasıdır. Bireysel çalışanlara vaka destek yardımı yapılır.

7. Aşama; Tasarım aşamasıdır. Kurumsal çalışmalar yapacaklar için iş modeli tasarım ve desteği yapılır.

8. Aşama: Çözüm ortaklığı aşamasıdır. Koç mesleki faaliyetlerine başladıktan sonra üyelik sistemi sayesinde program tasarımı/ denetimi/ sertifika konularında sürekli çözüm ortaklığıdır.

Öğrenci Mentörlüğü (Koçluğu) Sertifika Program Yöneticileri

Saygın  Coaching & Consulting bünyesindeki Öğrenci  Koçları, öğrencilik hayatının nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle Türk eğitim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Saygın  Coaching & Consulting tarafından eğitim dünyasının en önemli aktörlerinden olan "öğrencileri" daha profesyonel hale getirmeyi hedefleyen bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçlarını saptayan koçlar yetiştirilir. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanlar da bulunmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı İle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı    0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.

Antalya  Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.

Muğla Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.

Ankara Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı  eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı izmir başlıklı 1903 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın