• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Mesajı Dinlemek

Mesajı Dinlemek
Koçluk

Kendinizi; karşılıklı olarak ilişkide olan pek çok sistemden oluşan bir bütün olarak düşünürseniz ne olur? Bizce bu düşünce çok daha özgürleştirici olur zira bütününüzü kabul etme ve ondan yararlanma özgürlüğünü sunar size. Üzerinde işlem yaptığınız farklı dereceler ve parçalar arasında olabilecek pek çok mümkün bağlantıdan haberdar olmak örneğin düşünmek ile hissetmek, vücudunuzda tecrübe ettiklerinizle duygusal olarak hissettikleriniz arasında- içeriden bilgi almanın çok daha ustaca yollarına karşı daha da uyanık olmanıza yardımcı olur. 


Bunu yaparken hayat tecrübenizi zenginleştirme gücüne de sahip olursunuz. İşe ne gibi şeyleri keşfederek başlayabilirsiniz? Örneğin pazar geceleri midenizde hissettiğiniz rahatsızlık, bir zamanlar severek yaptığınız işinizin artık çok stresli olmaya başladığını size haber veriyor olabilir.

Rahatsızsınızdır çünkü artık siz ve işiniz birbirinize uygun değilsinizdir. Ya da tersine işinizin hâlâ size uygun olduğunu ve sizde bir gerginlik yaratmadığını düşünmeye devam ediyor olabilirsiniz, işlerinizi kolayca halledip başka şeylere vakit ayırabiliyorsunuzdur. O zaman işi bırakmak pek akıllıca olmaz ; ama daha fazlasını istiyorsunuzdur. Ya da eski bir arkadaşınız sizden bir fedakarlık istediğinde, fedakarlığın hep tek yönlü olmasını fark etmenizden kaynaklanan tereddüdü kendinize itiraf etmenize izin verebilirsiniz.

Reddetmeniz için özel bir sebep yoktur ama arkadaşlığınız aynı değildir artık. Böyle durumlarda insanlar genellikle suçluluk hissederler ve şikayet etmemeleri gerektiğine veya ortada çok kötü giden bir şeyler yokken memnuniyetsiz olmalarının yanlış olduğuna kendilerini ikna etmeye çalışırlar. Eğer bu tür sezgisel işaretlerle sizi uyaran içsel bilgeliğinize danışırsanız, aslında değiştirmeniz gereken şeyler olduğunu görürsünüz.

Memnuniyetsizliğin, baş ağrısının veya huzursuzluğun size söylediği budur. Gidişatın yeterince iyi olduğunu gerçekten kabul etmek zorunda olduğunuzu düşündüğünüzde bile memnuniyetsizlik hissetmek yanlış değildir. Sadece daha fazlasını istiyor olabilirsiniz, bu doğaldır. 

Biz insanlara koçluk yaptığımızda onları maksimuma ulaşmaya cesaretlendiriyoruz. Bu hayatın size sunduklarına nankörlük etmek ya da açgözlü olmak demek değildir. Bu, pek çok insanın zorluklar içerisinde ve gerçek problemlerle başetmek zorunda olduğunu bilmenizden dolayı bencilce davranıyor olmak da değildir.

Olumlu bir durumdur ve geliştirilmesi gerekmektedir. Son derece huzursuz olduğunuz halde, gelen sinyalleri görmezden gelmek çok daha büyük problemlere yol açabilir. Neden? Çünkü içsel uyarılarınızı dikkate almamak sizi kendinizden koparır ve kendinizden koptuğunuzda da sizin için neyin doğru neyin yanlış olduğunu hissedemez olursunuz. 

Nihayetinde duygusal ve fiziksel olarak rahatsız hale gelirsiniz çünkü kendinizi dinlememiş ve çok daha kolayken gerekli değişiklikleri yapmamışsınızdır. Size fısıldar fısıldamaz -bağırmaya başladığında değil- içsel bilgeliğinize kulak verirseniz, doğru istikamette devam edebilmek için yapmanız gereken değişiklikler o kadar küçük olur. Püf nokta, kendinizden gelen bilgilere karşı alıcı durumda olabilmenizdir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 9
'

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Mesajı Dinlemek başlıklı 1467 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın