• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Nedir, Ne Değildir?

Koçluk Nedir, Ne Değildir?
Koçluk

Kişilerin kendilerini keşfetmeleri, sorunlarını çözmeleri ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir. Koçluk, ihtiyaç ve sorunları bireyin keşfetmesi, çözümleri ve yeni bilgileri bireyin oluşturmasına yardım edilir. Koçlar, sizi dinler ve kendini sizin yerinize koyar, sizin dünyanızı anlamaya çalışır, size uyumlu bir arkadaş olur. 

Sizi yönlendirmek yada sorularınıza cevap vermek yerine sorular sorarak sizin cevapları keşfetmenize yardımcı olur. Değişik öğrenme kaynaklarına ulaşmanıza yardımcı olur fakat size bir şey öğretmeye çalışmaz. Hayallerinize ulaşmanızı sağlayacak hedefleriniz ile ilgili eylem planları kurmanıza yardımcı olur. Risk almayı içeren davranışlarda size destek olur, sizi motive eder, size cesaret verir ve başarılarınızı alkışlar.

Evrenin, toplumun ve kendinizin farkında olmanıza, yardımcı olur. Sizinle sinerji kurar ve ilham verir, geleceğiniz ve mutluluğunuz ile ilgilenir.Size karşı kişisel bütünlük dürüstlük ve samimiyet sergiler. Sizinle açık anlaşmalar yapar ve sözünde durur. Sizin algılama tarzınız, öğrenme biçiminiz ve kişisel varlığınıza saygı duyar. 

Gündemi sizin belirlemenizi sağlar sizinle açık esnek ve güvenli bir ilişki kurar. Sizin hassas konularınıza saygı duyar. Elde edilebilir ölçülebilir ve belirli tarihleri olan gelişim planı hazırlamanıza yardımcı olur.Kendinizi disipline etmenize ve düzeltmenize kendi kendinize sorular sorup çözümler üretmenize ve bu çözümlere odaklanmanıza yardımcı olur. Koçlar sizin değişmenize yardımcı olurlar. 

Beğenmediğiniz huylarınızı, eski alışkanlıklarınızı terk etmenize , sorunlarınızı ve çatışmalarınızı çözmenize yardımcı olurlar. Hayatınızın dengeli , uyumlu, anlamlı olmasına ve sizin daha başarılı, doymuş ve mutlu olmanıza yardımcı olurlar.

Hayattan ne istediğinizi ve önceliklerinizi belirlemenize , hedefler koymanıza ve bunlara ulaşmanızı engelleyen engelleri görmenize yardımcı olurlar. Kendinizi daha iyi tanımanıza, güvenmenize, yeteneklerinizin gelişmesine, yeni beceriler kazanmanıza, yeni fırsatlar yaratmanıza yardımcı olurlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Koçluk Nedir, Ne Değildir? başlıklı 1873 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın