• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Eğitim

Koçluk Eğitim
Koçluk

Koçluk, arzu edilen performansa ve hayat kalitesi düzeyine ulaşmak için koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim, değişim süreci ilişkisidir. Bu süreç içerisinde koç danışanına profesyonel yol arkadaşı olacaktır.Yaşam Koçluğu sebep araştırmaz ve geçmişe bakmaz. Şuanda içerisinde bulunan noktadan varılmak istenen noktaya nasıl geçileceği konusunda çalışmalar yapar.

Koçluk; değerli bir kişinin, yani sizin bulunduğunuz noktadan (şu anki konumunuz)başka bir noktaya (hedefiniz) ulaşmasını sağlayacak araç , hizmet , danışmanlık ve yol arkadaşlığı olarak düşünülebilir..

Koçluk, kişilerin gelişimini hızlandırmak amacıyla yapılandırılmış, etkileşim içerisinde sürdürülen bir süreçtir.

Danışanın performansını ya da davranışını düzeltme konusu üzerinde odaklanmıştır.

Koçluk, bireylerin içindeki mevcut potansiyelin, anlamlı ve önemli amaçlara ulaşmak adına meydana çıkmasını kolaylaştırmaktır.

KOÇ NELER YAPAR?

Öncelikle bir koç, danışanını mükemmel bir birey olarak kabul eder. Çünkü koça göre herkes mükemmeldir. Herkes her durum içerisinde bildiğinin en iyisini tercih eder. Ve her birey her şeyi yapabilme potansiyeline sahiptir. Bu noktadan hareketle bir koç, danışanının amaçları doğrultusunda kendisi için iyi biçimlenmiş hedefler belirlemesine, eyleme geçmesine yardımcı olur, hedefe doğru yola çıkması sürecinde potansiyellerini fark etmesini sağlar.

Danışanın pozitif ve güçlü durumdaki yanlarını yeniden keşfetmesine, yolculuk süresince karşılaşılan engelleri fırsat olarak nitelendirmesine destek olur. Danışanların bakış açılarını geliştirmeleri ve zenginleştirmeleri sağlanır. Koç danışanı tek başına olduğu zamanlarda yapabileceğini zannettiğinden çok daha fazlasını yapmasına yönelik cesaretlendirir. İyi bir koç danışanına ayna tutar. Koçluk ilişkisi hem koç hem de danışan adına değişim ve gelişim odaklıdır.

Koçluk Programı Etkili Olur, Çünkü Koçluk;

√ Kişiye özgüdür

√ Yaparak ve yaşayarak öğrenmeye dayalıdır

√ Belirli hedefleri vardır

√ Geribildirim ve nesnelliğe dayanır

√ Belli bir zamanla sınırlıdır

√ Kısa dönemde sonuç vermesi hedeflenir

√ Koçluk sistemimiz ile biz, öğrencilerimizi yalnızca akademik yönden değil, sosyal yönden de destekleyerek, başarılı ve
aynı zamanda mutlu birer birey olarak yaşama hazırlamayı hedefliyoruz..

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Koçluk Eğitim başlıklı 1338 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın