• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Kendinize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Kendinize Nasıl Ulaşabilirsiniz?
Koçluk

Bu gerçekten çok kolaydır. Yapmanız gereken iki şey vardır:

1.    Keşfedecek, başaracak ve keyif alacak daha fazla şey olabileceğini kabul edin Tekrar haritayı ve araziyi düşünün; eğer kendinizi bildiğiniz küçük bir dünyayla sınırlandırılanız asla o sınırları aşamazsınız. Sınırları aşamazsanız keyifli ve tatmin edici olsa da öğrenecek, keşfedecek ve yapacak daha fazla şey olduğunu asla bilemezsiniz. Belki daha da önemlisi, seçim yapma şansınızı geri tepmiş olursunuz.

2.    Duygularınızın size ne dediğine dikkat edin Gün boyunca beş duyunuz vasıtasıyla size pek çok bilgi ulaşır: Görme, işitme, dokunma, koklama ve tatma duyuları. Alışkanlıklar yoluyla bazı bilgilere diğerlerinden daha fazla önem vermeyi öğrenirsiniz. Bazı insanlar ‘zihinlerinde yaşarlar’ ve bedenlerinin tecrübe ettiğine dikkat etmezler.

Dünyayı fiziksel olarak hissetmek, insanlar, nesneler ve yaşanan olaylarla bağlantı kurmak yerine sadece izlerler. Bazı insanlarsa çok şey hisseder ama gördüğüne dikkat etmez. 

Bazıları ne şekilde söylendiğine bakmaksızın sadece kendine söylenenleri duyar. En güvendiğiniz hislerinizde bile kör noktalar vardır. Hayat tecrübesi, eğitim ve sosyal çevre size bazı şeylere diğerlerinden daha fazla önem vermeyi öğretmiştir. Eğer kendinizle bağlantıya geçmek ve içinizdeki bilgeliğe ulaşmak istiyorsanız, çocukken yaptığınız gibi nesnelere saf bir şekilde ve süzgeçlerinizi kullanmadan bakabilmek için kendinize zaman ve izin vermelisiniz.

‘Güneşten Üçüncü Taş’ adlı bir komedi dizisinde bir grup yabancının bilimsel araştırma amacıyla Dünya'ya gelişi işleniyor. Tabi bizim nesnelere dair bilgimize, neyin nasıl olduğu ve ne anlama geldiğine dair bir fikirleri yok. Dolaysıyla hatalar yapıyorlar. Uyumsuz tepkileri ve saf cevaplan, bizim normal kabul ettiklerimiz hakkında seyirciye yorum imkanı sunuyor. Diziyi ilginç yapan da bu. Kendi dünyanıza da yabancı bir şekilde bakmak aynı derecede komik ve eğlenceli olabilir. İdrak, süzgeçler yoluyla işler ve süzgeçler alışkanlığa dönüşür. 

Wendy'nin kızı Charlotte düğmeleri çok sevdiğinden, Wendy kızı için düğme toplamaya başlamıştı. Kocasıyla birlikte yolda gidip gelirken gözleriyle bir yandan da düğme arıyorlardı. İlginç bir şekilde her yürüyüşte iki ya da üç düğme buluyorlardı. Dünya, yola düşmüş düğmelerle doludur eğer gerçekten arıyorsanız! Peki ya dost arıyorsanız? Veya yeni fırsatlar? Belki de eğlendirici şeyler? Ya da iyi bir insan olma şansı? Veya çözecek sorunlar? Dünya onlarla doludur. Peki, içinizdeki potansiyeli açığa çıkarmanın yollarını arıyorsanız? İnanın çok fazla fırsatınız olacaktır ama eğer gerçekten arıyorsanız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Kendinize Nasıl Ulaşabilirsiniz? başlıklı 1249 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın