• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Harita ve Arazi

Harita ve Arazi
Koçluk

İlk adım haddinizi aşmanıza izin vermektir. Bir haritaya baktığınızda onun gerçek araziyi her şeyi ile yansıtmadığını bilirsiniz. Bir rehber yolunuzu bulmada size ne kadar yardımcı olsa da her şeyi söylemez Nemli bir sonbahar gününde etrafın nasıl koktuğunu; gökyüzü kara bulutlarla kaplandığında canlı yeşil renklerin nasıl göründüğünü, ne kadar ses olduğunu, otların hızı ne kadar kestiğini, asfaltın ne kadar sert olduğunu, çamurun ne kadar içine çektiğini vs. 


Gerçek arazi budur. Her birimizin zihin ve vücudumuz hakkında bildiği en iyi ihtimalle harita gibidir. Gerçek olandan çok daha az zengin olan bir seyir yardımcısı gibi. Ama bazı insanlar kendi kişisel haritaları gerçeğin ta kendisiymiş gibi davranma eğilimi gösteriyorlar ve sonra zihinlerindeki harita, yaşadıkları gerçeği şekillendiriyor. 

Bazı yeteneklere ya da niteliklere sahip olduğunuzu düşündüğünüzde veya tersine bunların sizde eksik olduğunuzu düşündüğünüzde kendi haritanıza başvurusunuz. Ve bunu her yaptığınızda kendi gerçeğinizi de harita haline getirmiş olursunuz.

İçsel koçluk, kendi haritanızın size hayatta nasıl yardımcı olacağını, hayatınızı daha da zenginleştirmek için ondan nasıl yararlanacağınızı keşfetmenin yolunu gösterir. 

Bu biraz, köşesinde ‘Burada ejderhalar var.’ yazan eski haritalara benzer ya da coğrafya bilgisinin eksik olduğu zamanlarda Kuzey Batı Boğazının var olduğunun farz edilmesine, veya sürekli batıya gidince Çin'e ulaşılacağı düşüncesine.

İçsel koçluk daha fazla kesin bilgiye ulaşmanıza yardım eder; çünkü bazı sınırlayıcı bölgesel varsayımlarınızı askıya almanıza yardımcı olur; ki böylece daha fazlasını merak edip keşfedebilirsiniz... Bununla beraber haritaların kendine has kullanımları vardır. Yolunuzu bulmak için harita kullanırken, kendiniz hakkında zaten bildiğinizi, herhangi birimizin yapabileceği en heyecan verici türden bir yolculuk için temel olarak kullanabilirsiniz: 

Yolunuzu belirginleştirebilir ve daha bilinçli bir şekilde takip edebilirsiniz. Her ne kadar size ait olsa da şu an için aşina olmadığınız topraklara aşina hale gelebilirsiniz. Bilincinizin dışında olduğundan, içsel bölgelerinizin geniş bir kısmı size yabancı kalacak. Bunun iki sebebi olabilir. İlki, tecrübelerinizin bazı yönlerine dikkat etmemenizdir. 

Örneğin, hisleriniz ve rüyalarınız bilincinize çıkabilir ama onun tarafından yaratılmaz. İkinci sebep ise iç bölgelerinizin bazı parçalarına sizin tarafınızdan anında ulaşılamamasıdır. Sanki sizinle hafızanız ya da fizyolojik işleyişinizin çoğu arasında bir perde varmış gibi. Fakat bilinçli ‘siz’i onlara bağlayan kanalları keşfeder ve onlarla bağlantı kurmayı öğrenebilirseniz, bunlar bile sizin için daha ulaşılabilir hale gelir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Harita ve Arazi başlıklı 1613 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın