• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Kariyer Koçluğu Eğitimi

Kariyer Koçluğu Eğitimi
Kariyer Koçluğu

Kişisel Kariyer Planlaması yaparken öncelikle kim olduğumuzla ve yaşamdan neler beklediğimizle ilgili farkındalık kazanmalıyız. Bilinçsizce yapılan seçimler kişilerin iş ve özel yaşam tatminlerini düşürmektedir. Bu nedenle Dünya'nın gelişmiş ülkelerinde "Kariyer Geliştirme Danışmanlığı" ve Kariyer Koçluğu destekleri yaygındır.

Ülkemizde de son yıllarda kariyer planlama ve kariyer yönetimi bilincinin giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Arzumuz bu bilincin daha da gelişmesidir.

Çünkü seçtiğimiz meslek ya da iş alanı, çalışma ortamımız bizi yaşamımızın her alanında doğrudan etkilemektedir. Kişisel kimlik, mesleki kimlik ve iş kimliği kavramlarına ışık tutan çalışmada danışanlarla kariyer tasarımı üzerinde çalışırken aynı zamanda yaşam mimarlığı yapılır.

√ İş hayatında kendini göstermek isteyip de bunu başaramayanlar

√ İş değiştirmek isteyenler. mevcut işinde kariyer yapmak isteyenler

√ İş arayan ancak nasıl bulacağını bilmeyenler

√ İş ve özel hayat dengesini yeniden düzenlemek isteyenler,

√ Önemli seçimlerin öncesinde olanlar…

İşte, kariyer koçu tüm bu sorunlarla ilgili çözüm yollarını bulmak için size yol arkadaşlığı yapıyor. Kariyer Koçluğu Aşamaları Bireylerin Kariyer Koçluğu programından ne elde etmek istediği ilk aşamada net bir şekilde belirlenir. Program her bir bireyin şahsi gereksinimine odaklanarak ilerler.

Koçluk, şu anda olduğumuz yer ile olmayı arzu ettiğimiz yer arasındaki mesafeyi en kısa zaman içerisinde aşmamızı sağlayan sistemli bir süreç şeklinde tanımlanır. Kariyer Koçluğu programında ikinci adım olarak mevcut durum ve ulaşılması arzu edilen durumun ne olduğu belirlenir.

Yani andaki gerçekliklerle geleceğe dönük hayaller üzerinde konuşulur. Üçüncü adım ise geleceğe yönelik hayallerin somut hedefler şekline dönüştürülmesidir. Hedefin netleşmesinin hemen sonrasında bulunduğumuz noktadan başlayarak hedefe giden yol haritası oluşturulur. Bireylerin bu yol haritası eşliğinde engellere takılmaksızın hızlı bir biçimde ilerlemeleri sağlanır. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Kariyer Koçluğu Eğitimi başlıklı 1349 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın