• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Bireysel Kariyer Koçluğu

Bireysel Kariyer Koçluğu
Kariyer Koçluğu

Koçluk, belirli prensipler doğrultusunda sürdürülen bir disiplindir. Koçlar, psikolojik ve nörolojik açıdan sağlıklı durumda olan kişilerle çalışarak, onların, mevcut durumlarından, olmayı arzu ettikleri duruma geçmeleri sırasında destek olurlar. Amerika ve Avrupa başta olmak üzere, tüm dünya üzerinde hızlı bir şekilde yayılan koçluk çalışmaları sayesinde insanlar, kendi içlerinde bir yolculuğa çıkarak, başarıya ve hedeflerine en kısa şekilde ulaşmanın stratejilerini keşfediyorlar.

Kariyer Koçluğu; Hızla değişen iş dünyası seçeneklerinde; kişinin, yaşayabilir ve öğrenebilir olmasına profesyonel yol arkadaşlığı yapar. Şirket kültürüne uyumluluk, adapte olmak, güçlü iletişim yeteneği, sayısal bilgi ve analitik düşünme yeteneği, ilgili sektörde iş tecrübesi veya iş tecrübesini geliştirmesi, yeni fikirler oluşturma veya var olan projeleri geliştirme yeteneği, yönetim yeteneği ve liderlik özelliklerini gözden geçirmeyi sağlar. 

Kişinin kendini tam olarak ifade eden, mutlu olacağı bir işte çalışması çok önemlidir. Gün geçtikçe; İş hayatında mutlu olarak kalabilmeye, enerjimizi koruyabilmeye ve umutlarımızı canlı tutmaya yardımcı olur. Güvenli bir şekilde yolunuzda ilerlemenizi sağlar. Kendine güvenen bireyler ise araştırma sonucu elde edilecek yeni bilgilerin gelişimlerine olumlu yönde katkıları olacağına inanır ve bu yolda girişimlere devam ederler. en önemlisi ise, yukarıda da anlatıldığı gibi, kendini tanıma konusunda gösterilen çabalar ortaya çıkarır. 

Kendini tanıyan, imkanlarının sınırlarını ve gerçek isteğinin ne olduğunu bilen bir birey, kendisine sunulan imkanları bu ölçütler açısından değerlendirir, hatta başka seçenekler olup olmadığını araştırır. Buna karşılık olarak, kendisiyle ilgili bazı gerçeklerle yüz yüze gelmekten kaçınan, kendinde çok üstün nitelikler gördüğü için üst düzey hedeflere doğru ilerleyen birey ise, kurduğu hayali düzenin bozulacağı korkusu ile, değişik seçenekleri araştırmaktan kaçınmaktadır, önerilen seçenekleri de mantık dışı bahaneler bularak reddeder. o halde, kendini araştırma ile seçenekleri araştırma eğilimi, bireyin doğası ile barışık olmasıyla ilişkilendirilen, yeni uyarıcılara açık olma eğiliminin görünümüdür.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Bireysel Kariyer Koçluğu başlıklı 1309 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın