• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Anne-Baba Koçluğu

Anne-Baba  Koçluğu
Aile Koçluğu

Anne-Baba olarak; “Siz” ve olmak istediğiniz “Siz” (aile+ilişki) arasındaki farkı en aza indirmek ve hayatınızı mükemmel bir potansiyelle çocuklarınızla birlikte hayatınızı sağlamak için size yol arkadaşlığı yapan profesyonel bir koçluk sistemidir. 


Aile içi ilişkilerin, anne+çocuk+baba üçgeninde, dengeli ve sağlıklı kurulmasını sağlamak için destek verirken, çevreleri ile ilişkilerinin olumlu yönde geliştirilmesi odaklanılır. 

Kişilerin  kendilerine inanmasına, güçlü yönlerini kullanmalarına yardımcı olur, unuttukları başarılı yönlerini hatırlatır. Bireylerin hem  bireysel  hem  de aile ilişkilerinde teşvik ve motive ederken; bireylerin eyleme geçmelerini, yaşamlarında “biz” olurken farkına varmadıkları başlıca enerji kaçaklarından kurtulmalarını hedefler. Anne-Baba  Koçluğu sizin için şaşırtıcı bir deneyim olacaktır. Anne-Baba  Koçluğu, hayata dair katalizör etkisi görür. Zaman ve enerjiden kazandırır.

Anne-Baba   Koçuluğu ne sağlar? Anne – baba olmaya hazır mıyız? Kendimizi hazır hissediyor olsak bile anne – baba olarak davranış ve yaklaşımımız yerinde, doğru ve yeterli olacak mı? Çocuğun başarısı sadece kendisinin değil, ailesinin de içinde olduğu bir takım oyunudur. Hayat başarısına giden yolda okul başarısı ilk sırada önem taşır. Çünkü neredeyse hayatımızın üçte biri okulda, eğitim ve öğretimle geçmektedir. 

Aile etkileşimi, bu sorumluluğun paylaşımında önem kazanmaktadır. Aile içindeki ilişkiler ne kadar sağlıklı ve iyi ise, alınan sonuçlar da o kadar mutluluk verici olacaktır. Öğrenci, çocukluk ve ergenlik döneminde duygusal bir süreç geçirdiğinden, doğal olarak duygusal tepkiler vermekte, ebeveynin mesajlarını, davranışlarını önemsemektedir. 

Ailesinin desteğine ilk sırada ihtiyaç duymaktadır. Anne-Baba Koçluğu, etkin aile ortamında iletişim ve ilişkilerin kalitesini artırmayı; özellikle çocukların ergen dönemlerinde onları anlamayı ve etkin bir paylaşım ortamı yaratmayı sağlar.

Kimin Anne-Baba Koçu’na ihtiyacı vardır?

Anne-Baba olarak işin içinden nasıl çıkacağını kestiremeyen, çocuğuyla ilişkisinde gerekli değişimleri yapmak ve onu daha ileriye taşıyacak hedef ve başarılara hakkıyla eşlik etmek, ortak olmak isteyen, anne ve baba olarak kendi bireyselliklerinin farkına varmak ve çocukları ile olan birlikteliklerinde harekete geçmeye istekli olan herkeste işe yarar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 
Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Anne-Baba Koçluğu başlıklı 1146 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın