• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Aile Koçluğu İzmir

Aile Koçluğu İzmir
Aile Koçluğu

'

Aile kurmadan önce aile çatısını oluşturmak için veya sonrasında oluşan çatışmaların, koçluk çerçevesinde sonuç odaklı yaklaşımlarla çözümleyip geleceği planlamak için kullanılan koçluk yöntemidir. En önemli amaç, aile anayasasını, güvenlik alanlarını ve ilişkinin güçlenmesi için ortak hedeflerin birlikte oluşturulmasıdır. Çiftler koçluk alabilecekleri gibi, başa ayrı ayrı sonrasında birlikte koçluk alabilirler. Aile kavramının içine giren herkes bu koçluk çalışmalarına dahil olabilir. Arzulanan hedef olayların çözülemez olarak görülmesi değil,hangi ortak noktalarda sonuçlanacağını keşfetmektir. Aile koçluğunun amacı, ailelerin ilişkilerde tıkandığı noktalarda ki sorunları doğru teşhis edebilme, çözüme kavuşturabilme ve kalıcılığın sağlanması amacıyla bireysel gelişimlerinde destek olmaktır. Aile danışmanlığı kişisel yaklaşımlardan farklı olarak, yaşanan problemleri aile sistemi içerisinde ele alır. Aile danışmanı genel olarak, problemlere tüm aile üyelerinin bir şekilde dahil olduğunu ve sorunun devamında ya da çözümünde aile üyelerinin önemli rolleri bulunduğunu kabul eder. Bu danışmanlık yöntemi kimi zaman tüm aile, kimi zaman aile üyelerinin bir kısmı ile, kimi zaman da sadece bir kişiyle aile sistemi üzerine yapılır. Bu şekilde bir danışmanlık çoğu kez bireylerin birbirlerini ve aile ilişkilerini iyi derecede anlamalarını sağlar.

Aile koçluğu hizmeti, aile olmanın bilinci ile bütün bireylerine kaliteli ve etkin iletişimi sağlamanın ve kaliteli bir yaşam sürdürmenin ipuçlarını vererek, hayatlarını olumlu bir şekilde yönlendirir. Aile koçluğu için yapılacak çalışmalar, ailenin her bir bireyi için ayrı ayrı düzenlenir. En başta belirtilen hedeflere ulaşmak, ilişkilerde tıkanma noktalarını çözmek amacıyla; çalışmalar grup ve kişisel olarak takip edilir. Aile koçluğunun yardımcı olduğu konular; Tartışmaları kırıcı olmadan bitirmek. Empati kurabilmek. Aile değerlerini belirlemek. Mutluluk anayasası oluşturmak. İletişim ortamı kurmak. Aile için ortak hedefler belirlemek. Eşinizin sevgisini ifade etme şeklini belirlemek. Hayatınıza renk katmak, sürprizler, hediyeler, jestler. Aşkınızı yenileme taktikleri. İş ve parasal sorunları eve yansıtmamak. Aileniz için bir hayal panosu oluşturmak. Evliliğinizi tüm dış etkenlerden koruyabilmek.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Aile Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki Aile Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki Aile Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

İzmir Aile Koçu, Aile Koçu İzmir, İzmir Aile Koçluğu, Aile Koçluğu İzmir,izmir Aile Koçluğu eğitimi, Aile Koçluğu eğitimi izmir, İzmir Aile Koçluğu sertifikası, Aile Koçluğu sertifikası İzmir, İzmir Aile Koçu nasıl olunur, Aile Koçu nasıl olunur izmir, izmir Aile Koçluğu kursları, Aile Koçluğu kursları izmir ve Aile Koçluğu Programlarıyla ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz

'

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Aile Koçluğu İzmir başlıklı 1435 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın